Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

A podaż różnicowanie płac

 

W przedsiębiorstwie zatrudnieni są pracownicy o różnych kwalifikacjach i specjalnościach. Zajmują oni stanowiska bardziej i mniej odpowiedzialne. Wykonują pracę czystą, w wygodnych biurach administracji, i pracę uciążliwą, nieraz szkodliwą dla zdrowia, w warunkach hałasu i zanieczyszczeń przy różnych maszynach i urządzeniach. Ta różnorodność wykonywanej pracy wymaga innego wykształcenia i doświadczenia. Byłoby niesprawiedliwością oferować wszystkim pracownikom w przedsiębiorstwie jednakową płacę. Nie byłoby wówczas motywacji do nauki, podnoszenia kwalifikacji oraz podejmowania pracy w warunkach niebezpiecznych i szkodliwych dla zdrowia. Nie sprzyjałoby to wzrostowi wydajności pracy i nie służyłoby postępowi technicznemu i ekonomicznemu. Można więc mówić o niesprawiedliwej równości, która hamuje postęp gospodarczy, i sprawiedliwej nierówności w poziomie płac sprzyjającej postępowi gospodarczemu. Z tego punktu widzenia trzeba zdecydowanie odrzucić demagogiczną argumentację, że wszyscy ludzie mają jednakowe żołądki i dlatego sprawiedliwe byłoby ustalenie jednakowej płacy.  chwilówki pożyczki www.pozyczkabez.pl promocje

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.