Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Badanie ankietowe

 

Gromadzenie informacji o opiniach, upodobaniach, potrzebach, motywach i zwyczajach, dochodach, stanie posiadania konsumentów w próbnej zbiorowości respondentów na podstawie kwestionariusza ankietowego zawierającego stały zestaw pytań dla wszystkich respondentów; badania ankietowe organizowane są na przykład wśród pracowników handlu, menedżerów. Najczęściej stosowane techniki badań ankietowych: 1. Ankieta bezpośrednia z udziałem ankietera, jest kosztowna (w przeliczeniu na jednego respondenta koszt może być nawet kilkakrotnie wyższy niż przy wywiadach pocztowych) i czasochłonna, ale — dzięki udziałowi ankietera - pozwala uzyskać bardziej precyzyjne i wiarygodne wypowiedzi respondentów. Wyszkoleni ankieterzy są w stanie przez długi czas utrzymać zainteresowanie respondentów, mogą też wyjaśniać trudniejsze pytania, kierować wywiadem, głębiej badać niektóre kwestie — w zależności od sytuacji. Ankieter w toku wywiadu może demonstrować respondentom produkty, opakowania, reklamy i obserwować ich reakcje i sposób zachowania. 2. Ankieta pocztowa; respondenci otrzymują kwestionariusze pocztą i wypełnione odsyłają organizatorowi badania. Tą drogą uzyskać można znaczną ilość informacji przy niskim koszcie przypadającym na jednego respondenta. Ponadto respondenci udzielają bardziej szczerych odpowiedzi na osobiste i drażliwe tematy niż w wypadku badań telefonicznych i z ankieterami.  projekty raportu Społecznej odpowiedzialności biznesu

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.