Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Badanie marketingowe

 

Działalność badawcza, która dostarcza informacji niezbędnych do prowadzenia marketingu. Działania marketingowe — opracowanie i wprowadzenie na rynek nowego produktu, budowa nowych jednostek handlowych i produkcyjnych, reklama i promocja itp. - - wymagają nakładów, które mogą być rentowne, ale też mogą okazać się stracone. Badania marketingowe dostarczają przesłanek do podejmowania trafnych decyzji w marketingu, pozwalają więc zwiększyć szansę sukcesu rynkowego oraz zmniejszyć ryzyko straty. Zakres badań marketingowych obejmuje tradycyjne badania rynku, a ponadto badania motywacyjne, badania nad postrzeganiem reklamy, efektywnością opakowania, badania środków promocji, analizę wewnętrznych i zewnętrznych materiałów statystycznych istotnych dla firmy itp. Główny cel badań marketingowych to ustalenie, jakich produktów potrzebują konsumenci, ile pieniędzy zamierzają na to przeznaczyć i jak można skłonić ich do zakupu. Informacje te są wykorzystywane przez producentów przed uruchomieniem produkcji nowych wyrobów i wprowadzeniem ich na rynek. Prace badawcze wykonywane są przez badaczy rynku, którzy organizują często badania ankietowe rynku wśród konsumentów i menedżerów firm, testy rynkowe (próbne rynki) - sprzedaż produktów na małym rynku lokalnym. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.