Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Cechy potrzeb

 

Potrzeby każdego człowieka charakteryzują się specyficznymi cechami. Są przede wszystkim nieograniczone, tzn. nie można powiedzieć, że wszystkie potrzeby są w pełni zaspokojone. Wynika to z tego, że zazwyczaj zaspokojenie jednej potrzeby powoduje powstanie innej. Potrzeby są również zmienne, tzn. zależą od wieku człowieka warunków jego życia i poziomu kultury. Postęp cywilizacyjny wpływa na rozwojowość potrzeb - im wyższy jest poziom cywilizacyjny danego społeczeństwa, tym zakres jego potrzeb jest większy. Każdy ma przy tym własną hierarchię potrzeb i sam decyduje jak je zaspokoi. Są też różne źródła ich powstawania: fizyczny brak produktu, uzyskanie informacji o nowym produkcie, ujawnienie się nowych potrzeb (najczęściej poprzez dostrzeżenie produktu u innych osób), zmiana sytuacji materialnej (pojawienie się nowych możliwości finansowych) czy też zmiana oczekiwań w stosunku do produktu. Podejmując różne działania, ludzie kierują się nie tylko samymi potrzebami. Na zachowanie nabywców wpływaj ą jeszcze inne czynniki. Jednym z nich są motywy, czyli dążenia do zaspokojenia potrzeb. Obserwując otoczenie i wszystko co się w nim dzieje, człowiek kształtuje w sobie określone postawy i preferencje. Są to przychylne, neutralne lub niechętne nastawienia do osób, przedmiotów lub działań. Oznacza to, że możemy coś lubić lub nie, choć czasami trudno nam to wytłumaczyć. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.