Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Dewaluacja

 

Po dewaluacji wszystkie towary importowane drożeją. Rosną także ceny tych towarów, które są wytwarzane w kraju na surowcach i materiałach zakupywanych za granicą. W ten sposób dewaluacja nakręca inflację w kraju. Skoro dewaluacja poprawia opłacalność eksportu, a pogarsza opłacalność importu, oznacza to, że będzie ona sprzyjać rozszerzaniu eksportu i pewnemu ograniczaniu importu i tym samym zmniejszać deficyt w bilansie handlowym i w bilansie płatniczym kraju. Dewaluacja wywołuje także wiele innych skutków korzystnych i niekorzystnych. Dewaluacja jest korzystna dla turystów i biznesmenów przyjeżdżających do danego kraju. Wymieniają oni bowiem swoją walutę po wyższym kursie wymiennym. To może sprzyjać rozwojowi turystyki lub zachęcać do lokowania obcych kapitałów w różne operacje finansowe. Dla cudzoziemców po dewaluacji stają się tańsze hotele, restauracje, taksówki itp. Dewaluacja jest niekorzystna dla krajowych turystów wyjeżdżających za granicę, gdyż muszą niezbędne dewizy zakupić po wyższym kursie. Dewaluacja jest niekorzystna także dla budżetu państwa, jeśli kraj jest zadłużony i musi w danym roku spłacać część kredytu oraz należne procenty. Wówczas skarb państwa zmuszony jest wydać z budżetu większą sumę pieniędzy w celu uregulowania należnych zobowiązań. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.