Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Dom towarowy

 

Typ jednostki handlu detalicznego, z reguły lokalizowany w centrach miast, przy ruchliwych ciągach pieszych, najczęściej kilkukondygnacyjny. W poszczególnych działach dom towarowy oferuje szeroki asortyment towarów zaspokajających odrębne potrzeby konsumentów („zespół sklepów pod jednym dachem"): odzież, artykuły gospodarstwa domowego i do wyposażenia mieszkania (w tym meble, sprzęt kuchenny, szkło i porcelana), sprzęt audiowizualny, artykuły papiernicze, książki, coraz częściej również artykuły żywnościowe (z reguły na parterze lub w podziemiu). Każdy dział domu towarowego jest na własnym rozrachunku. Kierownik oraz kadra zaopatrzeniowo-sprzedażowa odpowiedzialni są za zyski i mają z reguły dużą samodzielność. Domy towarowe często sprzedają towary pod własną marką handlową; należą z reguły do bardziej luksusowych jednostek handlowych, ponieważ oferują wyższy poziom usług (niż np. supermarkety): lokalizacja przy głównych ciągach pieszych, większy udział obsługi przez sprzedawców, bogatszy wystrój i aranżacja wnętrza, oferta usług gastronomicznych i kredytowych, dostawa towarów do domu nabywcy. Udział domów towarowych w ogólnym obrocie detalicznym w krajach rozwiniętych maleje. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.