Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Duża podaż pracowników

 

W przypadku dużej podaży pracowników o zawodach często występujących i nie wymagających specjalistycznego wykształcenia przedsiębiorcy oferują stosunkowo niższe płace, gdyż na rynku pracy mają szerokie możliwości wyboru. Praca wykonywana w warunkach szkodliwych dla zdrowia musi być odpowiednio wyżej wynagradzana niż praca w warunkach bezpiecznych i komfortowych. Prace brudne, np. związane z wywożeniem śmieci i innych zanieczyszczeń, są z reguły wyżej wynagradzane niż np. przeciętna praca biurowa. W wielu krajach świata występują istotne różnice płac z powodu różnic płci i różnic rasowych. Kobiety wykonujące tę samą pracę z reguły otrzymują niższe wynagrodzenie niż mężczyźni. Murzyni i inni kolorowi pracownicy w Stanach Zjednoczonych przeciętnie zarabiają znacznie mniej niż w analogicznych zawodach biali pracownicy. Przyjezdnym robotnikom do krajów zachodnich oferuje się gorszą i mniej płatną pracę niż rodzimym robotnikom. Są więc liczne przykłady swoistej dyskryminacji płacowej kobiet i kolorowych oraz napływowych robotników, które nie znajdują ekonomicznego uzasadnienia, lecz są bardzo trudne do usunięcia z powodu długotrwałej tradycji, przesądów i uprzedzeń, a nawet szczególnej sytuacji na rynku pracy. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.