Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Działania antyinflacyjne

 

Działanie antyinflacyjne na odcinku polityki fiskalnej nie polega głównie na ograniczaniu za wszelką cenę deficytu budżetowego, ale na takim zwiększaniu wydatków budżetowych, które przyczynią się do wzrostu produkcji, a nie do wzrostu cen. Chodzi bowiem o to, by polityka fiskalna była propodażowa, a nie proinflacyjna. Nie można w tej dziedzinie opracować gotowej recepty, gdyż wszystko zależy od warunków wyjściowych, nie wykorzystanych rezerw gospodarczych, układu sił społecznych w kraju i sił politycznych w parlamencie decydujących o takiej a nie innej polityce fiskalnej państwa. Skuteczność walki z inflacją zależy w dużym stopniu od polityki pieniężnej banku centralnego, tzn. jego gotowości do finansowania skali deficytu budżetowego, jak również stopnia liberalizacji lub restrykcyjności polityki kredytowej w stosunku do banków komercyjnych. Polityka antyinflacyjna banku centralnego nie może być przesadnie restrykcyjna, gdyż wówczas będzie wpływała niekorzystnie na wzrost inwestycji, produkcji i zatrudnienia. Nie można hamować wzrostu cen metodami, które wpływają równocześnie ujemnie na działalność gospodarczą przedsiębiorstw. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.