Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Franchising

 

Umowa, na podstawie której znana na rynku firma (franchisor) przekazuje prawo do posługiwania się jej nazwą, marką, znakiem towarowym innej firmie (franchisee) uczestniczącej w produkcji lub/i sprzedaży jej produktów, usług, rozwiązań technologicznych i organizacyjnych itp. z reguły na określonym rynku lokalnym. Franchisingbiorca wnosi na rzecz franchisingdawcy (firmy macierzystej) opłaty: początkową i późniejsze, np. jako określony odsetek od wartości sprzedaży. Firma macierzysta przygotowuje pośrednika do prowadzenia działalności, nadzoruje wykorzystanie przedmiotu franchisingu, pomaga w promocji, handlu, prowadzi szkolenia itp. Franchising jest metodą zdobywania rynków zbytu i ekspansji firmy macierzystej bez angażowania jej własnego kapitału. Pośrednik, dzięki świadczeniom firmy macierzystej, jej doświadczeniom, umiejętnościom, renomie zyskuje z kolei szansę szybkiego rozwoju i zyskownej działalności, ekspansji głównie na rynku lokalnym. Jedną z najbardziej znanych firm franchisingowych jest światowy system restauracji McDonads.  Zobacz ciekawe oferty walentynkowe w polskich hotelach
Specjalistyczny montaż pras

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.