Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Historia marketingu

 

Po drugiej wojnie światowej gospodarka amerykańska była pod wieloma względami uprzywilejowana. Ze względu na gwałtowny przyrost ludności i odbudowę powojennego świata, popyt osiągnął olbrzymią skalę, zakłady nastawione były na produkcję, a ich celem stawało się nadążenie za popytem. Następował wzrost gospodarczy, zwiększała się liczba producentów, zapełniały się magazyny, rosła konkurencja. Aby pozbyć się nadwyżek, przedsiębiorstwa zaczęły forsować sprzedaż. Zadaniem działów sprzedaży stało się stwarzanie zapotrzebowania, przekonywanie klientów, że właśnie ten a nie inny produkt spełni ich oczekiwania. Niektóre przedsiębiorstwa zaczęły analizować rynek, przewidywać potrzeby i zachcianki potencjalnych klientów i wychodzić im naprzeciw. Firmy korzystające z marketingu zdawały sobie sprawę, że długofalowy rozwój zależy od zaspakajania z zyskiem potrzeb klientów. Potrzeby te mają decydujący wpływ na główne składniki marketingu: produkt, cenę, dystrybucję i promocję. Największe sukcesy mogą odnosić tylko te firmy, które produkują wyroby najbardziej poszukiwane. Jednocześnie myślenie o sprzedaży produktu w chwili, gdy został już wyprodukowany, jest spóźnione. Dla uniknięcia ryzyka związanego z brakiem możliwości sprzedażowych wyprodukowanych towarów należy wcześniej badać potrzeby i oczekiwania konsumentów i tak projektować produkt, aby umożliwiał on nabywcom osiąganie satysfakcji z dokonywanych zakupów. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.