Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Inflacja zjawiskiem niepożądanym

 

W sumie można stwierdzić, że wysoka inflacja jest zjawiskiem niepożądanym zarówno przez przedsiębiorstwa, jak i konsumentów. Nie ma takiego społeczeństwa, które byłoby zadowolone ze wzrostu cen i kosztów utrzymania. Stabilizacja cen jest uważana przez ludzi za zjawisko bardzo pożyteczne. Wszyscy mają wówczas nadzieję, że ich dochody pieniężne będą w miarę upływu czasu rosły, a koszty utrzymania się nie zmienią, wobec tego będą mogli kupować coraz więcej pożądanych towarów. Inflacyjny wzrost cen jest jednak nieunikniony. Nie ma takiego kraju na świecie, w którym istniałby wolny rynek i nie wzrastałyby w mniejszym lub większym stopniu ceny. Skala inflacji jednak może być i jest w poszczególnych krajach bardzo różna. Inflacja pełzająca, przy której wzrost cen nie przekracza wartości jednocyfrowej w ciągu roku, nie rodzi tak negatywnych skutków, jak inflacja galopująca, kiedy ceny rosną w tempie kilkunastu i kilkudziesięciu procent rocznie. Przy pełzającej inflacji skala wzrostu cen daje się stosunkowo łatwo przewidzieć i uwzględnić w różnych decyzjach i wyborach ekonomicznych. Nawet w przypadku złego przewidywania skala prawdopodobnego błędu nie będzie tak duża, jak przy inflacji galopującej. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.