Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Krzywa popytu

 

Zmiana tych czynników powoduje, że cała krzywa popytu przesuwa się odpowiednio na prawo w górę lub na lewo w dół w stosunku do położenia krzywej PP. Wówczas - przy nie zmienionej krzywej podaży - pojawi się nowy punkt równowagi (w punkcie przecięcia się krzywych) przy odpowiednio wyższej lub niższej cenie. Jeśli z tytułu wymienionych czynników rośnie popyt, a podaż się nie zmienia, wówczas będzie rosła cena aż do nowego punktu równowagi. Podaż jest również wielkością zmienną. Urodzaj w rolnictwie lub sadownictwie spowoduje zwiększoną podaż produktów rolnych lub owoców i w rezultacie krzywa podaży przesunie się na prawo w dół, a wraz z tym obniży się dotychczasowa cena do nowego punktu równowagi. Nieurodzaj spowoduje odwrotne efekty. Podobne efekty wywoła postęp techniczny w produkcji. Wzrośnie wówczas wydajność pracy, obniżą się koszty wytwarzania produkcji i przedsiębiorstwa uzyskają możliwość zwiększonej podaży na rynek. Pod wpływem postępu technicznego krzywa podaży także przesunie się na prawo w dół i powstaną sprzyjające warunki do obniżenia ceny na nowym, korzystniejszym dla konsumenta poziomie równowagi. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.