Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Kultura w marketingu

 

Duży wpływ na postępowanie konsumenta ma kultura, czyli przekazywany z pokolenia na pokolenie dorobek ludzkości danego kraju lub regionu. Wpływ kultury na zachowanie konsumentów na rynku uwidacznia się w: preferencjach zakupu poszczególnych produktów (np. niektóre narody nie jedzą mięsa wieprzowego, a inne wołowego, co wynika z zasad religii); zwyczajach związanych z dokonywaniem zakupów (np. częste zakupy niewielkich ilości w małych sklepach lub zakupy raz w tygodniu w centrach handlowych); zachowaniach w trakcie dokonywania zakupu (np. targowanie się w krajach arabskich); upodobaniach i skojarzeniach związanych z symbolami, kształtami, kolorami (np. w kulturze europejskiej kolorem żałoby jest czerń, a w Japonii - biel). Poznanie czynników kulturowych jest niezbędne przede wszystkim dla tych firm, które nie są związane z danym środowiskiem, ale chciałyby sprzedawać w nim swoje produkty. Nie bez znaczenia dla zachowań człowieka jest wpływ innych ludzi. Mamy tu na myśli grupę społeczną, do której konsument należy (np. krąg znajomych) lub chce należeć (np. biznesmeni). Przynależność lub aspiracja pociąga za sobą przyjęcie określonych norm postępowania, celów i zwyczajów. Oznacza, to, że grupy społeczne kształtują opinię i wywierają istotny wpływ na decyzje zakupu podejmowane przez konsumentów (naśladownictwo). 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.