Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Luka

 

Zidentyfikowana przez producenta lub dystrybutora szansa zdobycia nowego rynku, np. nie dostrzeżona dotąd przez innych grupa konsumentów, brak podaży jakiegoś produktu, na który istnieje potencjalne zapotrzebowanie, bądź obszar (rynek lokalny) pozbawiony podaży określonego produktu. Strategia niszy rynkowej polega na koncentracji działalności marketingowej firmy na wybranym wycinku danego rynku, na wycinku potrzeb odbiorców, które nie są w pełni lub nie są w ogóle zaspokajane, i zdominowaniu takiej niszy rynkowej. Analiza luk rynkowych jest jedną z metod poszukiwania idei nowego produktu. Polega ona na zestawieniu oczekiwań i preferencji konsumentów związanych z określonym rodzajem produktu oraz cech poszczególnych marek tego produktu oferowanych aktualnie na rynku. Takie zestawienie ujawnia, które z oczekiwań odbiorców nie są zaspokajane, a więc gdzie istnieją obszary nie zaspokojonych potrzeb. Nisze rynkowe są szczególną szansą ekspansji dla małych firm, gdyż duże firmy z różnych powodów często nie wchodzą w te luki i mała firma może je wypełniać bez konfrontacji z silnymi konkurentami. Różnica między cechami dwóch odmian produktu tego samego wytwórcy. Istnienie takiej luki zapobiega kanibalizmowi produktowemu. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.