Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Marka

 

Istnieją dwa podstawowe rodzaje marek: marki firmy; marki produktów. Strategie marek produktów mogą przybierać trzy formy: marki indywidualnej - która opiera się na założeniu, że każdy produkt (grupa asortymentowa) oferowany przez firmę posiada oddzielną markę, np. międzynarodowy końcem Unilever (marka firmy) oferuje na rynku produkty z różnych branż pod odmiennymi markami - proszki do prania OMO i Pollena 2000, szampony Timotei i Sunsilk, dezodoranty Rexona i Denim, herbaty Lipton i Brooke Bond, margaryny Rama i Kasia, i wiele innych; marki rodzinnej - w której wszystkie produkty oferowane przez firmę noszą wspólną markę, często związaną z nazwą firmy. Markę rodzinną stosują firmy oferujące nie tylko produkty spokrewnione ze sobą(np. środki chemii gospodarczej Dosia, sprzęt elektroniczny Panasonic, artykuły żywnościowe Hortex czy Knorr), ale również zupełnie ze sobą niezwiązane (np. pod marką Daewoo sprzedawane są samochody, sprzęt rtv, komputerowy, zmechanizowany sprzęt gospodarstwa domowego, a do niedawna również ubezpieczenia). 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.