Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Marka

 

Nazwa, znak lub ich kombinacja, które mają identyfikować dobra i usługi określonego producenta (sprzedawcy), i odróżniać je od dóbr konkurencyjnych. Marka jest przedmiotem własności firmy i jest z reguły prawnie zastrzeżona. Jeśli marka towaru zdobędzie uznanie jego nabywców, to firma poprzez wyższą cenę osiągnąć może większy zysk (premię). Dlatego firmy dążą do ukształtowania silnego, pozytywnego - image swojej marki (brand image) - sposobu odbierania i kojarzenia, opinii o marce. Chodzi więc przede wszystkim o to, by ukształtować świadomość marki (brand awareness), a więc by potencjalni nabywcy towaru byli świadomi istnienia marki na rynku i prawidłowo kojarzyli ją z określonym produktem. Efekt ten uzyskuje się przede wszystkim przez reklamę i inne środki promocji. Chodzi następnie o wyrobienie marce jej „osobowości" (brand personality): zespołu pozytywnych cech (atrybutów) kojarzonych przez nabywców z danym towarem markowym, nadającego mu - w świadomości i podświadomości nabywców — niepowtarzalną jakość. Służą temu prace nad samym produktem i jego opakowaniem, ale też specjalne kampanie reklamowe, właściwy dobór kanałów dystrybucji itp. Wymienione działania prowadzić mają do tego, by nabywcy preferowali daną markę i oznaczone nią towary (brand preference), by uważali je za lepsze od konkurencyjnych. Jest to podstawa do ukształtowania się lojalności nabywców wobec marki (brand loyalty), a więc ciągłości i powtarzalności zakupu towaru markowego.  pomoc w dochodzeniu odszkodowania - link

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.