Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Marketing

 

Marketing jest jednym z najważniejszych pojęć w słowniku biznesu. Jest terminem złożonym -jego definicja zawiera wiele elementów. Podobnie jak rachunkowość czy produkcja stanowi jeden z podstawowych filarów, na których opiera się współczesna działalność gospodarcza. O długofalowym powodzeniu rynkowym każdej firmy, małej czy dużej, wytwórczej czy usługowej, w dużym stopniu decyduje właśnie kampania marketingowa. Wielu ludziom marketing kojarzy się ze sprzedażą bądź reklamą. Nie jest to jednak prawda - są to jedynie części marketingu. Jego zakres obejmuje oprócz tego szereg innych narzędzi i działań: analizę klientów, badania rynku, produkt, cenę, dystrybucję, promocję. Marketing jest tak naprawdę tym wszystkim, o co chodzi w biznesie. Może zadecydować o jego sukcesie lub niepowodzeniu. Marketing należy do współczesnych dziedzin wiedzy, ale nie jest pojęciem nowym. Termin ten stosowany jest od czasów zakończenia drugiej wojny światowej, choć jego elementy składowe były znane i stosowane już w starożytności. Miały one jednak charakter pojedynczych działań, praktycznie niepowiązanych ze sobą (np. stosowanie szyldów będących pierwowzorem reklamy). Wynikało to przede wszystkim z braku potrzeby ich łączenia. Potrzeba taka pojawiła się dopiero na przełomie lat czterdziestych i pięćdziesiątych XX wieku. Wtedy to - w 1948 roku - w Stanach Zjednoczonych sformułowano po raz pierwszy definicję marketingu. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.