Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Niski poziom higieny w trzecim świecie

 

Niski poziom higieny, słabe odżywianie się, a często głód i brak należytej opieki zdrowotnej są przyczynami wysokiej śmiertelności, szczególnie wśród niemowląt. Stopa urodzeń jest z reguły tak wysoka, iż z dużą nadwyżką kompensuje wysoką stopę śmiertelności. W rezultacie stopa przyrostu naturalnego jest na ogół znacznie wyższa niż w krajach wysoko rozwiniętych. Większość krajów słabo rozwiniętych charakteryzuje się równocześnie dużą gęstością zaludnienia, zwłaszcza w regionach ułatwiających naturalną egzystencję człowieka. Wystarczy uświadomić sobie, że 6 wielkich krajów: Chiny, Indie, Indonezja, Pakistan, Bangladesz i Nigeria, zamieszkuje dokładnie 50% ludności świata i prognozuje się, że te właśnie kraje do 2000 r. będą miały relatywnie najwyższą stopę przyrostu naturalnego. Oznacza to, że udział ludności tych krajów w ogólnej liczbie ludności świata będzie dalej wzrastał. Wysoka stopa przyrostu naturalnego dramatycznie zaostrza wszystkie problemy ekonomiczne i społeczne. W tych krajach powoduje to, że dochód narodowy na jednego mieszkańca wzrasta na ogół o wiele wolniej niż w krajach wysoko rozwiniętych. Dlatego stwierdzona statystycznie rozpiętość w poziomie dochodu narodowego na jednego mieszkańca może się dalej pogłębiać. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.