Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Organizator ankiety

 

Organizator ankiety pocztowej dysponować musi najczęściej listą adresową respondentów o określonych cechach, istotnych z punktu widzenia danego badania, np. właścicieli samochodów, ogródków. Listy takie sporządzają na zlecenie wyspecjalizowane agencje, można je również tworzyć, np. organizując konkursy z nagrodami, w których biorą udział (i nadsyłają swoje adresy!) konsumenci zainteresowani danym rodzajem produktu. 3. Ankieta telefoniczna; jest tania, pozwala szybko uzyskać potrzebne informacje marketingowe, głównie od konsumentów. Wadą, zwłaszcza w warunkach polskich, jest to, że w telefon wyposażone są najczęściej gospodarstwa domowe konsumentów o wyższym poziomie zamożności, wykształcenia. Powoduje to, że technika ta nie zapewnia pełnej reprezentatywności badań. Z drugiej strony w badaniu telefonicznym organizatorzy mają większy wpływ na strukturę próbnej zbiorowości respondentów, ponieważ ankieterzy mogą prosić o udzielenie wywiadu respondentów o określonych cechach, np. gospodynie domowe. 4. Ankieta z wykładaniem kwestionariuszy w sklepach, restauracjach i innych miejscach, gdzie oferowane są towary i świadczone usługi, np. w pokojach hotelowych, w przedstawicielstwach i samolotach kompanii lotniczych. Są to badania tanie i szybkie, mogą dostarczyć wartościowych opinii i postulatów konsumentów, dotyczących zwłaszcza jakości towarów, działalności placówek handlowych i usługowych itp. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.