Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Orientacja

 

Orientacja sprzedażowa koncentruje się na zbycie wyprodukowanych wyrobów. Jednym z pierwszych działań firm stosujących tę orientację jest obniżanie cen i intensywne szkolenie sprzedawców, kolejnym- zmiany w zakresie dystrybucji wyrobów (np. supermarkety, sklepy dyskontowe) oraz stosowanie reklamy. Przedsiębiorca stosując tę orientację mówi z reguły: „ Wykonujemy dobrej jakości produkty. Przyszło nam jednak działać na bardzo konkurencyjnym rynku. Dlatego wiemy, że musimy wyjść z naszym produktem naprzeciwko klientom i przekonać ich do zakupu". Orientacja marketingowa za punkt wyjścia stawia rozpoznawanie potrzeb nabywców, wychodząc z założenia, że istotnym jest nie to, co chce sprzedać firma, ale to, co chce kupić nabywca. Orientacja ta pozwala uniknąć ryzyka związanego z niemożnością sprzedaży wyprodukowanych wyrobów ze względu na ograniczone zapotrzebowanie. Myślą przewodnią tej koncepcji jest stwierdzenie: „Opracowujemy i wytwarzamy produkty stosownie do zapotrzebowania rynku. Nasze produkty cieszą się obecnie powodzeniem, jednakże nieustannie wdrażamy nowe asortymenty wyrobów w odpowiedzi na zmieniające się wymagania klientów". 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.