Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Przywódcy polityczni

 

Jest prawdopodobne, że przywódcy polityczni w niektórych krajach o dominacji religii mahometańskiej będą starali się całkowicie odrzucić cywilizacyjne wzorce rozwiniętych krajów zachodnich i przekonywać własne społeczeństwo o wyższości wartości kulturowo-religijnych nad dobrobytem materialnym, niosącym ze sobą pustkę duchową i deprawację moralną. Nie sprawdził się wzorzec rozwoju gospodarczego zastosowany w byłych krajach komunistycznych, oparty na szerokiej nacjonalizacji środków produkcji i stosowaniu centralnego planowania w rozdziale środków pomiędzy preferowane przez państwo dziedziny produkcji. Trudno przewidzieć, jakimi drogami i sposobami będzie dokonywał się postęp społeczno-gospodarczy w zacofanej części świata. Być może, że w pewnych jego rejonach przez bardzo długi okres społeczeństwa będą żyły w warunkach dominacji tradycyjnych i prymitywnych form gospodarowania, gdyż nie będą zdolne wyzwolić w sobie woli i aspiracji do zmiany własnego losu. Jak podkreślają specjaliści Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego, można ułatwić każdemu narodowi „nabycie wędki, aby sam łowił ryby, ale nikt nie będzie dostarczał tym narodom gotowych ryb do zjedzenia". Stąd głównego źródła rozwoju gospodarczego należy szukać w woli zamożniejszej części społeczeństwa, aby nadwyżkę dochodów inwestować w działalność produkcyjną, a nie bezproduktywnie konsumować. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.