Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Rodzaje bezrobocia

 

Bezrobocie frykcyjne występuje w związku z poszukiwaniem nowej pracy i zmianą miejsca zamieszkania, niemożnością znalezienia odpowiedniej pracy zaraz po ukończeniu szkoły, czy też rozpoczynaniem nowej pracy przez kobiety po urodzeniu i odchowaniu dzieci. Bezrobocie wśród młodzieży ma charakter głównie frykcyjny. Młodzi ludzie najczęściej porzucają pracę i poszukują lepszej. W okresie tych poszukiwań są przejściowo bezrobotnymi. Badania wykazują, że stopa bezrobocia frykcyjnego jest najwyższa wśród młodzieży od 16 do 24 roku życia. Dopiero w miarę dorastania młodzi nabierają umiejętności i nawyków doświadczonych pracowników, szanujących otrzymaną pracę. Bezrobocie strukturalne występuje wtedy, kiedy istnieje niedostosowanie podaży pracowników do popytu na nich. Często obserwujemy brak równowagi na rynku pracy w przekroju poszczególnych zawodów lub regionów, co wynika z nierównomiernego rozwoju. W regionach gospodarczo słabo rozwiniętych występuje najczęściej nadwyżka podaży pracowników w stosunku do istniejących miejsc pracy. Zdarza się także, iż pewne przedsiębiorstwa, a nawet całe gałęzie upadają i ludzie z tego powodu tracą pracę. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.