Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Sprzedaż osobista

 

Sprzedaż osobista jest kosztowną, jednak skuteczną formą promocji ze względu na bezpośredni kontakt sprzedawcy z nabywcą i — dzięki temu — możliwość szybkiego i elastycznego reagowania sprzedawcy na zmiany opinii i postaw nabywcy wobec produktu. Głównym i ostatecznym celem akwizytora jest oczywiście zawarcie kontraktu z nabywcą i utrzymanie go jako stałego klienta firmy. Aby osiągnąć ten cel, akwizytor podejmuje następujące działania: poszukuje nowych nabywców; przekazuje już obsługiwanym i potencjalnym nabywcom informacje o produktach i usługach oferowanych przez firmę; przekonuje kontrahentów do zakupu przez ukazywanie korzyści, jakie mogą oni uzyskać kupując produkt; świadczy nabywcom usługi posprzedażne, udziela porad i niezbędnej pomocy technicznej i marketingowej, by utrzymać ich jako stałych klientów firmy; obserwuje i analizuje rynek branżowy, wykorzystuje zwłaszcza kontakty z odbiorcami jako cenne źródło informacji o popycie, trendach rynkowych, konkurencji itp., przekazuje kierownictwu firmy oparte na tych informacjach raporty o sytuacji na rynku branżowym. Jeśli firma zatrudnia akwizytorów, może stosować trzy główne zasady (kryteria) organizacji ich działalności. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.