Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Wpływ opodatkowania dochodów

 

Podatki wpływają na poziom wytworzonego dochodu narodowego nie tylko przez zmianę stopy opodatkowania i zmniejszoną lub zwiększoną motywację do prowadzenia działalności gospodarczej. Wpływają one na poziom dochodu narodowego także od strony zmian w popycie globalnym. Chodzi o to, że przejęta suma podatków przez budżet państwa zostanie w całości wydana za zakup różnych dóbr i usług G, gdyż rząd niemal zawsze jest skłonny wydawać więcej niż to, co otrzymuje w postaci podatków. Natomiast ten sam dochód pozostawiony w dyspozycji konsumentów nie zostałby w całości wydany. Konsumenci zawsze jakąś część dochodu oszczędzają, czyli powstrzymują się od wydawania całego dyspozycyjnego dochodu. Wówczas ich krańcowa skłonność do oszczędzania jest mniejsza od jedności. Zatem z tego samego dochodu suma wydatków i tym samym popytu globalnego będzie większa po opodatkowaniu niż przed opodatkowaniem. Zatem bez podatków i wydatków rządowych poziom dochodu narodowego wynosiłby tylko 1000 jednostek, natomiast po uwzględnieniu podatków w całości wydawanych przez rząd na zakup różnych dóbr i usług poziom dochodu narodowego wzrośnie z 1000 do 1090 jednostek. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.