Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Wymiana miedzynarodowa

 

Kraje te byłyby skazane na eksport surowców (jeśli takie posiadają) lub produktów nisko przetworzonych. Eksploatacja surowców wymaga nie tylko dużych kapitałów, ale także nowoczesnej technologii, którą można kupić tylko w krajach uprzemysłowionych. Jednym słowem, bez importu nowoczesnej technologii kraj nie może wyrwać się z zacofania gospodarczego, nie może istotnie zwiększyć wydajności pracy, obniżyć kosztów produkcji, podnieść jakości wyrobów i wzbogacić ich strukturę asortymentową. Rozwijanie handlu zagranicznego nie ogranicza się tylko do importu i eksportu oraz możliwości uzyskania kredytów inwestycyjnych na cele rozwojowe. Powoduje ono także tworzenie sprzyjających warunków do bezpośrednich inwestycji obcego kapitału. W krajach słabiej rozwiniętych, a nawet w takim kraju, jak Polska, własne środki są niewystarczające do rozbudowy i modernizacji produkcji przemysłowej o przeznaczeniu eksportowym. Dlatego państwo odpowiedzialne za długofalowy rozwój gospodarczy powinno stwarzać sprzyjające warunki finansowe, prawne, instytucjonalne itp. w celu zachęcenia obcego kapitału do bezpośrednich inwestycji w dziedzinach decydujących o rozwoju proeksportowej struktury gospodarczej kraju. Nie ulega więc wątpliwości, co potwierdza doświadczenie wszystkich krajów świata, że rozwinięta wymiana międzynarodowa, tzn. import i eksport towarów konsumpcyjnych, usług transportowych, nowoczesnej technologii itp., jest nie tylko niezbędna, ale i bardzo korzystna dla wszystkich uczestniczących w tej wymianie. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.