Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Zasada organizacji według rodzaju klientów

 

Poszczególne grupy akwizytorów firmy specjalizują się w obsłudze różnych kategorii klientów. Mogą one obsługiwać klientów należących do różnych branż, obsługiwać klientów już współpracujących z firmą lub wyszukiwać nowych klientów dla swojej firmy, mogą specjalizować się w obsłudze klientów - - firm dużych lub małych itp. Ten sposób organizacji zespołu akwizytorów pozwala im dobrze rozpoznawać potrzeby i problemy poszczególnych klientów, umożliwia też racjonalizację ogólnych kosztów zatrudnienia zespołu akwizytorów. Na przykład producent wykorzystując tych samych akwizytorów o wysokich kwalifikacjach może sprzedawać określone urządzenie techniczne firmom produkcyjnym, które potrzebują współpracy z takimi właśnie specjalistami przy instalowaniu i eksploatacji tego urządzenia, oraz hurtownikom, którzy porady tak wysokiej klasy specjalistów nie potrzebują. Ten sam producent może jednak zatrudnić wysoko kwalifikowanych, a więc wyżej płatnych, akwizytorów do obsługi swoich klientów przemysłowych (jak w poprzednim wypadku), do obsługi hurtowników może zaś wykorzystać akwizytorów o niższych kwalifikacjach, a więc niżej płatnych. Zastosowanie takiej zasady prowadzi do redukcji ogólnych kosztów akwizycji. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.