Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Akcje

 

Najprawdopodobniej najbardziej znanym instrumentem finansowym, o którym słyszeli niemal wszyscy są akcje przedsiębiorstw. Akcja mówiąc po krótce to papier wartościowy reprezentujący ułamek prawa własności. Jak wiadomo akcjami niektórych przedsiębiorstw można handlować na giełdzie papierów wartościowych. W Polsce taka giełda znajduje się tylko w Warszawie. Pokusa handlu na giełdzie wśród zwykłych ciułaczy jest ciągle bardzo dużo i nie ma ten fakt większego wpływu kryzys finansowy. Należy jednak pamiętać, iż cena akcji – podobnie jak każdego innego towaru jest wynikiem relacji popytu do podaży. Handlując więc akcjami na giełdzie należy się liczyć zarówno ze wzrostem jak i spadkiem ich wartości. Możliwe jest więc zarówno osiągnięcie zysków jak i poniesienie strat. Z perspektywy czasu widać jednak, iż w dłuższym horyzoncie czasowym inwestowanie w akcje jest przedsięwzięciem opłacalnym. Na pewno natomiast nie należy ich traktować jako krótkoterminowych inwestycji. Dla takich inwestycji bardziej odpowiednie będzie zwrócenie się w kierunku obligacji lub bonów skarbowych. Akcje są dla cierpliwych, pozostałe instrumenty dla tych trochę mniej. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.