Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Aktywne firmy

 

Bardziej aktywne małe firmy prowadzą na użytek marketingu mini-badania ankietowe w sposób mniej sformalizowany, w niewielkich zbiorowościach swoich klientów. Zdarza się na przykład, że właściciel sklepu, restauracji, apteki, agencji turystycznej, hotelu zaprasza kilku swoich klientów na lunch, by poznać ich opinię i przedyskutować wybrane problemy funkcjonowania jego biznesu. Takie spotkanie dostarcza mu wielu wskazówek i informacji i jest uproszczoną formą, stosowanej często w sposób bardziej sformalizowany, techniki badań marketingowych — skoncentrowanej dyskusji grupowej (focus group interview). Każda mała firma produkcyjna, handlowa czy usługowa opracować może kwestionariusz zawierający kilka prostych pytań skierowanych do jej odbiorców, a dotyczących jakości i asortymentu produkowanych i sprzedawanych przez nią towarów i usług, poziomu obsługi klientów, godzin otwarcia sklepu, metod sprzedaży i wielu innych szczegółów. Jest to dobra podstawa do ustalenia, w jakim stopniu firma zaspokaja potrzeby swoich odbiorców. Personel sklepowy, ale i inni pracownicy firmy, mogą też uzyskiwać wiele użytecznych informacji w czasie rozmów (wywiadów) z klientami. Mała firma - sklep, restauracja, placówka usługowa i inne — może organizować badania telefoniczne wybierając respondentów losowo ze spisu. Wywiady te prowadzić można w godzinach mniejszego natężenia ruchu klientów, pytając rozmówców, w których sklepach i dlaczego dokonują zakupów, w których lokalnych restauracjach bywają najczęściej, czym one górują nad innymi itp. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.