Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Ankieta

 

Jednym z najczęściej wykorzystywanych narzędzi gromadzenia danych pierwotnych w badaniach marketingowych jest ankieta. Metoda ta polega na uzyskiwaniu od respondentów, najczęściej konsumentów, ale też sprzedawców, menedżerów, ekspertów, odpowiedzi na pytania zawarte w kwestionariuszu ankietowym. W ten sposób uzyskać można przede wszystkim użyteczne informacje o wiedzy, postawach i preferencjach konsumentów, ich zachowaniach dotyczących nabywania towarów i sposobach zaspokajania potrzeb. W marketingu stosuje się najczęściej następujące techniki ankietowe: ankietę bezpośrednią, ankietę pocztową, ankietę telefoniczną, ankietę z wykładaniem kwestionariuszy w miejscach publicznych, ankietę prasową. Ankieta bezpośrednia polega na bezpośrednim kontakcie przeprowadzającego ankietę, czyli ankietera, z ankietowanym, czyli respondentem. Jest to kosztowna forma ankiety (w przeliczeniu na jednego respondenta koszt może być nawet kilkakrotnie wyższy niż w wywiadach pocztowych), a przy tym czasochłonna. Jednak dzięki udziałowi ankietera ankieta bezpośrednia pozwala uzyskać bardziej precyzyjne i wiarygodne wypowiedzi respondentów. Wyszkoleni ankieterzy są w stanie przez długi czas utrzymać zainteresowanie respondentów, mogą też wyjaśniać trudniejsze pytania, kierować wywiadem, głębiej badać niektóre kwestie. Ankieter w czasie wywiadu może demonstrować respondentom produkty, opakowania, reklamy i obserwować ich reakcje.  chwilówki w domu klienta sprawdź naszą ofertę
przeniesienia linii montażowych Profesionalnie i szybko

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.