Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Badanie potrzeb i oczekiwań

 

Bezpośrednie badanie potrzeb i oczekiwań odbiorców (np. przez wywiady) w celu uzyskania idei nowych produktów jest bardziej skuteczne w wypadku środków produkcji niż dóbr konsumpcyjnych, ponieważ firmy, w odróżnieniu od konsumentów, potrafią z reguły precyzyjniej określić swoje zapotrzebowanie na innowacje. Ponad 1/4 pomysłów nowych produktów w Stanach Zjednoczonych dostarczała analiza produktów konkurencyjnych. Przed opracowaniem swojego sukcesu rynkowego - - modelu „Taurus" - - Ford analizował, część po części, 50 konkurencyjnych modeli, wybierając to najlepsze, co można było skopiować lub ulepszyć. Uzyskano w ten sposób 400 nowych rozwiązań technicznych do projektowanego modelu! Dystrybutorzy mają bezpośredni kontakt z ostatecznymi odbiorcami i użytkownikami produktów firmy oraz z jej konkurentami i również mogą być ważnym źródłem pomysłów innowacyjnych. Inne źródła takich pomysłów to czasopisma specjalistyczne, wystawy, pokazy, agencje reklamowe i badań marketingowych, ośrodki i laboratoria badawcze, konsultanci, wynalazcy. Jeśli celem wstępnego etapu prac nad nowym produktem jest wygenerowanie możliwie największej liczby pomysłów, to celem następnego jest ostra selekcja pomysłów, tak by pozostały tylko te, które mają największą szansę na rynkową akceptację. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.