Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Badania w gospodarstwach domowych

 

Prowadzi się ponadto badania w panelach gospodarstw domowych dotyczące zwyczajów nabywczych (częstotliwość, wielkość, miejsce zakupów itp.), sposobów zaspokajania potrzeby żywieniowej i innych, ogólnie — sposobów postępowania konsumentów. Nowszy kierunek polega na łączeniu badań w panelu sklepów i gospodarstw domowych. Na przykład jedna z agencji badań marketingowych utrzymuje panel gospodarstw domowych na najważniejszych rynkach regionalnych Stanów Zjednoczonych. Każde z gospodarstw objętych badaniem otrzymuje numer identyfikacyjny, który podaje się przy kasie nabywając towary częstego zakupu (głównie — żywnościowe). Wszystkie dane o zakupie przez gospodarstwo: marce towaru, wielkości opakowania, płaconej cenie itp. są rejestrowane przez czytnik i wprowadzane do pamięci komputera, która zawiera również dane o samym gospodarstwie, tzn. jego dochodzie, liczebności i strukturze rodziny i inne. Rejestrowane są także informacje o stosowanych w miejscach sprzedaży środkach promocji poszczególnych towarów. System ten pozwala dostarczyć producentowi szybkiej i szczegółowej informacji na przykład o wielkości i warunkach sprzedaży jego produktu, strukturze i rodzaju nabywców. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.