Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Cel badania

 

Ustalenie przedmiotu i celu badania marketingowego może być zadaniem trudnym. Menedżer nie zawsze jest w stanie określić rzeczywiste przyczyny nieprawidłowości w funkcjonowaniu firmy. Jeśli na przykład dochodzi on do wniosku, że przyczyną spadku sprzedaży produktu firmy jest niedostateczna i niewłaściwie adresowana reklama, to z reguły zleca zbadanie tej dziedziny aktywności firmy. Jednakże może się okazać, że reklama jest prawidłowa, tzn. prawidłowy przekaz trafia do właściwych odbiorców, a prawdziwą przyczyną spadku sprzedaży były warunki, w jakich produkt oferowany był w sieci handlowej. Prawidłowe określenie problemu marketingowego uchroniłoby więc firmę przed prowadzeniem zbędnego badania nad reklamą i skoncentrowanie się na rzeczywistym problemie, jakim w tym wypadku był niewłaściwy dobór kanałów dystrybucji, ceny, oraz usług i środków promocji (merchandising) towarzyszących sprzedaży produktu. Biorąc za podstawę istotę problemu marketingowego firmy oraz cel badania, które służyć ma jego rozwiązaniu, określić należy zapotrzebowanie na niezbędną informację. Gdyby na przykład producent zup w puszkach chciał wprowadzić na rynek zupę w pojemniku droższym, ale wygodniejszym w użyciu - - w którym mogłaby ona być podgrzana w kuchence mikrofalowej, a następnie podana do stołu, to celem badania musiałoby być ustalenie reakcji konsumentów i wielkość potencjalnego popytu na nowy produkt. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.