Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Domy towarowe

 

Domy towarowe, tradycyjnie lokalizowane w centrach miast, z reguły wielokondygnacyjne, składają się z działów, które zaspokajają odrębne potrzeby konsumentów, np. ze sprzętem elektrycznym, meblami, odzieżą, szkłem i porcelaną, książkami, zabawkami, i tworzą „zespół sklepów pod jednym dachem". Każdy dział domu towarowego jest na własnym rozrachunku, za zysk zaś odpowiedzialny jest jego kierownik lub zaopatrzeniowiec. Domy towarowe należą najczęściej do bardziej luksusowych placówek handlowych, ponieważ oferują klientom wyższy poziom usług: lokalizacja przy głównych ciągach pieszych, większy udział obsługi przez sprzedawców, bogatszy wystrój, usługi gastronomiczne, usługi kredytowe, dostawy towarów do domu nabywcy. Udział domów towarowych w ogólnym obrocie detalicznym maleje. Stosunkowo nowym zjawiskiem w krajach zachodnich są sklepy (domy) dyskontowe, w formie dużych placówek handlowych lub łańcuchów sklepów, które sprzedają głównie konsumpcyjne dobra trwałego użytku po bardzo konkurencyjnych cenach, dzięki hurtowym zakupom u producentów (duże rabaty ilościowe), rezygnacji z części marży handlowej, ograniczeniu do minimum usług świadczonych nabywcom w miejscu sprzedaży i posprzedażnych, w tym także usług kredytowych. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.