Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Duży prądożerca może więcej

 

Jak powszechnie wiadomo doży może więcej. Dotyczy to również sytuacji zakupowych. I tak np. na rynku prądu pojawiła się możliwość tworzenia tzw. grup zakupowych. Nie jest to nic innego jak występowanie wielu podmiotów jako jeden podczas negocjacji z dostawcami energii elektrycznej. Ma to oczywiście wymierne korzyści finansowe dla kupujących gdyż dzięki jednorazowemu zakupowi większej ilości prądu mogą wynegocjować jego niższą cenę. Utworzenie takiej grupy zakupowej jest bardzo proste i nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów organizacyjno-prawnych. Z tej możliwości powinny zwłaszcza bardzo chętnie korzystać polskie samorządy, które same w sobie są dużymi odbiorcami energii elektrycznej a występując w grupie np. kilku ościennych gmin mają na wstępie bardzo silną pozycję negocjacyjną. I w gruncie rzeczy dostawcom energii elektrycznej nie pozostaje wówczas nic innego jak obniżenie ceny gdyż żaden z dostawców nie chce sobie pozwolić na utratę tak ważnego, a przy tym wypłacalnego klienta. Grupy zakupowe są bardzo powszechnym zjawiskiem w krajach Europy Zachodniej gdzie z powodzeniem wpływają na polityki cenowe dostawców energii elektrycznej. Cieszy fakt, że również w Polsce samorządy zauważyły pojawiającą się przed nimi szansę i chcą z niej korzystać. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.