Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Dział badań

 

Usytuowanie działu badań marketingowych w firmie zależy w znacznej mierze od jej struktury. Zaleca się, by dział badań podlegał bezpośrednio dyrektorowi naczelnemu przedsiębiorstwa, jest to bowiem komórka sztabowa, której głównym zadaniem jest dostarczanie kierownictwu firmy „surowca informacyjnego" niezbędnego do podejmowania decyzji, nie zaś samo ich podejmowanie. W większych organizacjach, w których istnieje na ogół funkcja dyrektora marketingu, jemu właśnie podporządkować można dział badań marketingowych i on decyduje wtedy, które raporty z badań i inne informacje marketingowe przekazywane są dyrektorowi naczelnemu. Nawet jednak w takich wypadkach zachowuje się możliwość bezpośrednich kontaktów działu badań z dyrektorem naczelnym, zwłaszcza jeżeli dział ten dysponuje informacjami o kluczowym znaczeniu dla przedsiębiorstwa. Specjalne kwalifikacje i predyspozycje posiadać musi kierownik działu badań marketingowych. Powinien on mieć nie tylko doświadczenie i umiejętności w zakresie marketingu, a także w zakresie stosowania technik badawczych i analitycznych, ale również umiejętności „przekładania" istoty problemów marketingowych na projekty badań, których realizacja możliwa jest w krótkim na ogół czasie i przy ograniczonym budżecie. Od kierownika tego działu wymaga się również obiektywizmu w interpretowaniu wyników badań marketingowych zgodnie z ogólnie uznawanymi zasadami kwalifikowanych, by nie powiedzieć naukowych, badań. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.