Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Eksperymenty marketingowe

 

Menedżerowie małych firm mogą organizować proste eksperymenty rynkowe. Mogą oni na przykład zmieniać treść, rozmiary i pozycję swoich ogłoszeń reklamowych w gazecie lokalnej, oferować kupony cenowe różnej wartości, zmieniać media reklamowe, w których ogłoszenia firmy są zamieszczane, i obserwować, jaki wpływ na wielkość sprzedaży mają te eksperymenty. Małe firmy mają taki sam dostęp do materiałów wtórnych: czasopism specjalistycznych, materiałów statystycznych, wyników badań rynku itp., jaki mają firmy duże, a ponadto, przynajmniej w krajach zachodnich, działa wiele stowarzyszeń, lokalnych środków przekazu, izb handlowych, agencji rządowych, które wspomagają małe firmy, między innymi dostarczając im informacji rynkowej. Na przykład w Stanach Zjednoczonych rządowa Agencja Smali Businessu dostarcza bezpłatne publikacje i poradniki, które instruują małe firmy, jak planować i prowadzić akcje promocyjne, jak prowadzić badania marketingowe itp. Wiele użytecznych informacji o miejscowym rynku i konsumentach dostarczają lokalna prasa, telewizja i radio. W krajach zachodnich małe firmy nawiązują współpracę z miejscowymi szkołami ekonomicznymi i marketingowymi. Studenci chętnie odbywają praktyki w takich firmach, opracowują dla nich plany biznesowe, prowadzą też badania marketingowe na ich użytek. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.