Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Finanse biednych i bogatych

 

Pytanie do polskich polityków: dlaczego ja zarabiam 1317 złotych brutto, a mój sąsiad 4 tysiące złotych brutto, a płacimy takie same podatki, wykonujemy taką samą pracę i mamy takie same koszty? Dostajecie ogromne wynagrodzenie za to, aby dobrze zarządzać polityką finansową i jesteście zobowiązani postępować zgodnie z konstytucją. Jeśli według konstytucji obywatele są równi, to dlaczego są takie dysproporcje w naszych finansach? Obiecujecie poprawę finansów w każdej kampanii, a sytuacja ma się coraz gorzej. Rynek finansowy nie funkcjonuje chyba prawidłowo, skoro mojego sąsiada stać na wszystko, a ja nie mam na lekarstwa dla dziecka. Haruję jak wół, a moje finanse podupadają. Odmawiam sobie wszystkiego, żeby wykarmić dziecko, ale to jest niemożliwe, bo pracodawca płaci mi za mało, gdyż zgodnie z przepisami, które ustaliliście ma prawo dać mi taką małą pensję. Muszę pracować po godzinach, żeby przeżyć, nie mam czasu dla dziecka, które ma problemy w szkole, rodzina przez to podupada. Co robię źle? Co więcej mogę zrobić, żeby było lepiej? Nic. Nie będzie lepiej, jeśli nie poprawicie systemu finansowego w naszym kraju, tak żebym za swoją pracę otrzymywał godziwą pensję. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.