Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Finanse Grecji ciągle zagrożone

 

Mimo wprowadzonej redukcji wydatków oraz otrzymanej ogromnej pomocy od międzynarodowych instytucji finansowych finanse Grecji ciągle są zagrożone. Może okazać się, iż wprowadzone dotychczas działania oraz otrzymane międzynarodowe wsparcie będą niewystarczające dla pogarszającej się kondycji greckich finansów. Warto przypomnieć w tym miejscu, iż grecki rząd wprowadził m.in. zamrożenie płac w sferze budżetowej co jak wiadomo spotkało się z bardzo dużymi protestami pracowników budżetówki. Międzynarodowa finansjera naciska na jeszcze większe cięcia i redukcję kosztów co może spowodować wybuch kolejnych ognisk konfliktu. Na pogarszanie się stanu finansów państwa wpływ ma również ucieczka turystów do innych państw regionu. Turyści coraz częściej wybierają inne destynacje w obawie przed możliwymi następstwami czekającej Grecję katastrofy gospodarczej. A turystyka to główna gałąź greckiej gospodarki. Trzeba też w tym miejscu pamiętać, iż straconego zainteresowania turystów nie da się łatwo i tanio odzyskać co może spowodować utrwalenie się kryzysu na wiele lat. Niestety nawet najtęższe umysły nie są w stanie przewidzieć kiedy Grecji uda się wyjść na prostą. Oby jak najszybciej. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.