Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Finanse partii po nowemu

 

Finansowanie partii politycznych z budżetu państwa od lat budzi wiele kontrowersji. Wiele osób jest przeciwne temu aby z ich podatków finansować partie polityczne, w tym również te, z którymi poglądami politycznym się nie zgadzają. Jednym z nowszych pomysłów na ich finansowanie jest propozycja aby finansowanie partii politycznych było możliwe dzięki specjalnemu odpisowi podatku. Podobnie jak to ma miejsce od kilku lat przy przekazywaniu tzw. 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego tak i w tym przypadku można by takiego odpisu dokonać na rzecz wybranej partii politycznej. Projekt ten wzbudził jednak wiele kontrowersji. Wskazuje się na zagrożenie utrzymania finansów partii pod kontrolą oraz brak możliwości planowania wydatków. Bowiem żadna partia nie wiedziałaby z góry na jakie środki może liczyć, a więc ile w sumie pieniędzy podatnicy zdecydują się jej przekazać. Mimo sprzeciwu samych zainteresowanych wydaje się jednak, że finansowanie partii politycznych to przeżytek i koniecznym będzie znalezienie innego rozwiązania. Przedstawiona propozycja wydaje się wychodzić naprzeciw społecznym oczekiwaniom i jest dobrą podstawą pod dyskusję. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.