Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Finanse przedsiębiorstw notują poprawę.

 

Jak donosi GUS stan finansów polskich przedsiębiorstw w ostatnich miesiącach uległ wyraźnej poprawie. Ma to wyraz m.in. we wzrastających oszczędnościach na kontach bankowych firm. Źródeł tego jakże optymistycznego stanu należałoby dopatrywać głównie w dobrej sytuacji polskich eksporterów dzięki coraz większemu popytowi na polskie towary za granicą, zwłaszcza na rynkach niemieckim i skandynawskim. Również druga połowa tego roku powinna przynieść dalszą poprawę w tej dziedzinie jako, że na dotkniętych kryzysem rynkach to właśnie polskie, porównywalne jakościowo i zazwyczaj tańsze produkty znajdują coraz większe uznanie wśród zagranicznych odbiorców. Należy pamiętać, iż stan finansów przedsiębiorstw notował znaczącą fluktuację w przeciągu ostatnich kilku lat toteż z nadzieją należy patrzeć na obecnie obserwowany trend. Poprawa w stanie finansów firm powinna też w niedługim czasie przełożyć się na większe inwestycje zwiększające zdolności produkcyjne polskich przedsiębiorstw. Najbliższe kilka miesięcy powinno dać odpowiedź czy przewidywania co do wzrostu inwestycji przełożą się na realne działania w tym zakresie. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.