Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Finanse Unii Europejskiej zagrożone

 

Coraz częściej w Unii Europejskiej pobrzmiewają słowa o konieczności ograniczenia wydatków wspólnotowych. W momencie, w którym wiele państw Unii Europejskiej znajduje się w kryzysie coraz częściej pojawiają się wołania o ograniczenie lub zawieszenie wypłaty środków w ramach tzw. funduszy strukturalnych. Warto tutaj przypomnieć, iż na wielkość dostępnych w ramach tych funduszy środków wpływ mają głównie najbogatsze państwa Unii Europejskiej tj. Niemcy czy Francja. Od dłuższego już czasu domagają się one ograniczenia wielkości swoich składek. Gdyby Unia Europejska dała na to przyzwolenie oznaczałoby to poważne problemy dla biedniejszych państw Unii Europejskiej, które garściami korzystają z dobrodziejstw płynących z funduszy strukturalnych. Warto tutaj przypomnieć, iż fundusze strukturalne mają m.in. za zadanie wyrównywanie różnic w rozwoju gospodarczym i w efekcie dogonienie przez biedniejsze państwa tych bogatszych. Oczywiście na proponowane zmiany nie chcą się zgodzić zwłaszcza kraje z Europy Wschodniej, które są głównymi beneficjentami funduszy strukturalnych. Jednak kryzys gospodarczy może wymusić poważne zmiany w ich udzielaniu. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.