Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Finanse wczoraj i dziś

 

Jeszcze kilkanaście lat temu szukając miejsca do zainwestowania swoich pieniędzy mieliśmy praktycznie jedynie książeczki oszczędnościowe PKO. Dzisiaj możemy o wiele bardziej zdywersyfikować nasze finanse. Mamy do wyboru nie tylko konta oszczędnościowe, ale również takie instrumenty inwestycyjne jak akcje, obligacje czy fundusze inwestycyjne. O ile rynek obligacji to ciągle głównie obligacje Skarbu Państwa (rzadziej obligacje samorządów lub firm) to już w funduszach inwestycyjnych możemy przebierać jak w ulęgałkach. Są tutaj fundusze akcyjne, obligacji, mieszane, zrównoważone, rynku pieniężnego, krajowe i zagraniczne. Możemy za ich pomocą inwestować zarówno w papiery wartościowe jak i np. w konkretne rynki np. rynek ropy czy nieruchomości. Dla naszych finansów otworzyły się nowe możliwości i ciągle pojawiają się nowe instrumenty finansowe, w których rozeznać mogą się tylko najlepsi. Trzeba tylko pamiętać, iż inwestowanie w fundusze inwestycyjne wiąże się zawsze z ryzykiem, jest ono największe w funduszach akcyjnych a najmniejsze w funduszach obligacji czy rynku pieniężnego. Możliwości są więc olbrzymie, trzeba tylko znaleźć odpowiedni produkt dla własnych potrzeb i możliwości. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.