Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Informacja marketingowa

 

Planowanie, realizacja i kontrola działalności marketingowej firmy wymaga informacji o konsumentach, konkurentach, kontrahentach oraz innych czynnikach i siłach rynkowych. Według jednego z praktyków marketingu: „Zarządzać dobrze przedsiębiorstwem to kształtować jego przyszłość, a to nie jest możliwe bez zorganizowania napływu niezbędnych informacji". Pracownicy niewielkiej firmy - warsztatu, sklepu czy restauracji — mają bezpośredni kontakt ze swoimi klientami i poprzez obserwacje, rozmowy, pytania zdobywać mogą potrzebne im informacje marketingowe. We współczesnej gospodarce rynkowej wiele czynników wzmaga jednak zapotrzebowanie organizacji gospodarczych na większą ilość informacji wysokiej jakości. Firmy działają coraz częściej w skali międzynarodowej, potrzebują więc informacji o nowych, zagranicznych rynkach. Wraz ze wzrostem zamożności konsumenci stają się bardziej wymagający wobec oferowanych im towarów i dlatego sprzedawcy potrzebują lepszej informacji o opiniach i reakcjach nabywców na oferowane im produkty oraz stosowane bodźce promocyjne. Sprzedawcy wykorzystują coraz bardziej wyrafinowane metody marketingu, np. wykorzystują technikę komputerową, oddziałują poprzez badania psychologiczne i reklamę na podświadomość konsumentów. Działają oni w warunkach zaostrzającej się konkurencji, potrzebują więc informacji o efektywności stosowanych narzędzi marketingowych. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.