Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Inne ankiety

 

Kolejną techniką ankietową jest ankieta z wykładaniem kwestionariuszy w sklepach, restauracjach i innych miejscach, gdzie oferowane są towary i świadczone usługi, np. w pokojach hotelowych, w przedstawicielstwach i samolotach linii lotniczych. Są to badania tanie i szybkie, mogą dostarczyć wartościowych opinii i postulatów konsumentów dotyczących zwłaszcza jakości towarów, działalności placówek handlowych czy usługowych i wielu innych informacji. Ankieta prasowa przeprowadzana jest w ten sposób, że kwestionariusz publikowany jest w gazetach i czasopismach, a respondentami są czytelnicy prasy. Ankieta dotyczyć może zwyczajów czytelniczych respondentów, ich opinii o rynku i gospodarce, szczegółowych dziedzin konsumpcji, sposobów spędzania czasu wolnego i wielu innych zagadnień. Prasa z kwestionariuszem pozwala szybko i tanio dotrzeć do wielkiej liczby respondentów, a — co jest bardzo istotne - poprzez prasę specjalistyczną do wybranych ich segmentów, np. kobiet, hobbystów, biznesmenów. Mankamentem ankiety prasowej jest to, że organizatorzy mają nieznaczny wpływ na wielkość i struturę zbiorowości respondentów. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.