Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Inne strategie

 

Kolejną strategią marki jest strategia, znana pod nazwą: jedna firma — jedna marka. Są firmy, które wytwarzają i sprzedają wszystkie swoje produkty pod jedną marką, np. Heinz, Campbell. W tej sytuacji nowo wprowadzany na rynek produkt firmy, która ma dobrą reputację, nie musi być bardzo intensywnie reklamowany, by jego marka zaistniała w świadomości nabywców. Zdarza się również, że firma nadaje swoim produktom indywidualne nazwy markowe w połączeniu z nazwą całej firmy. Jest to na przykład typowe dla producentów samochodów. Inną strategią jest rozszerzanie marki, czyli nadawanie nazwy produktu, który odniósł sukces rynkowy, jego modyfikacjom lub innym produktom firmy, gdy są one wprowadzane na rynek. Na przykład firma Procter and Gamble z sukcesem rozszerzyła markę „Ivory" (mydło) na inne swoje produkty: nowy detergent do mycia naczyń, płynne mydło do rąk i szampon. Strategia ta oszczędza firmie wydatków na promowanie nazwy nowego produktu, jednakże niepowodzenie nowego produktu wpłynąć może niekorzystnie na popyt na produkty dotąd oznaczane tą marką. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.