Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Kanały sprzedaży

 

Produkt może być sprzedawany poprzez kilka kanałów pośrednich jednocześnie. Zwiększa to oczywiście liczbę jednostek handlowych oferujących produkt, a więc i szansę jego sprzedaży, nie zawsze jednak jest to strategia prawidłowa i możliwa do zrealizowania. Po pierwsze, zwiększa ona koszty dystrybucji, po drugie — wykorzystanie różnych kanałów prowadzi z reguły do konkurencji między nimi. Na przykład właściciel specjalistycznego sklepu drogeryjnego, sprzedający określoną markę pasty do zębów, nie będzie zadowolony z tego, że kiosk czy sklep dyskontowy po drugiej stronie ulicy oferuje ten sam produkt po cenie o 10—20% niższej. Ważną rolę w strategii sprzedaży przez pośredników odgrywają bodźce dla pośredników, producenci muszą bowiem pamiętać, że swego produktu nie sprzedają pośrednikom, lecz poprzez pośredników. Świadomość tego faktu jest istotna, ponieważ sprzedaż nie jest faktycznie zrealizowana aż do chwili, w której produkt dotrze do finalnego nabywcy. Obecność produktu na półce sklepowej czy w magazynie hurtownika nie oznacza, że będzie on ostatecznie sprzedany konsumentowi. Istotne jest tu również, że dystrybucja to w rzeczywistości przedłużenie wysiłku marketingowego producenta. Zwłaszcza niska jakość usług świadczonych finalnemu nabywcy produktu przez pośrednika ma negatywny wpływ również na image producenta. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.