Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Kierunek finanse i bankowość na topie

 

Coraz więcej polskich uczelni uruchamia kierunki studiów z zakresu finansów i bankowości. Jest to odpowiedź polskich szkół na widoczne coraz większe zainteresowanie właśnie tymi kierunkami ze strony polskich absolwentów szkół średnich. Najczęściej nowe kierunki uruchamiane są oczywiście na uczelniach ekonomicznych. Popyt na studia w zakresie finansów i bankowości ma tendencję wzrostową już od dobrych kilku lat. Przyczyn tego stanu rzeczy należy upatrywać w coraz większym popycie na pracowników tych specjalności ze strony instytucji finansowych takich jak banki, instytucje ubezpieczeniowe, domy maklerskie a nawet wszelkiej maści agendy rządowe. Wszystko wskazuje na to, że jest to rzeczywiście kierunek przyszłościowy o ile kryzys gospodarczy nie zachwieje podstawami funkcjonowania instytucji finansowych. Póki co jednak nie widać takiego zagrożenia i uczelnie oferujące ten kierunek kształcenia są bardzo oblegane. Finanse i bankowość są jednym z najchętniej wybieranych kierunków na polskich uczelniach. Liczba chętnych na jedno miejsce niejednokrotnie przekracza kilka osób. Dla tych osób, które nie załapią się na teoretycznie bezpłatne studia na uczelniach państwowych czeka wiele miejsc na uczelniach prywatnych. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.