Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Kiedy skończyć z agencją?

 

Kiedy korzystać z usług agencji? W jednym z amerykańskich podręczników marketingu doradza się firmom, by przy podejmowaniu decyzji, czy prowadzić określone badanie samodzielnie, czy też zlecić je wyspecjalizowanej agencji lub ekspertom zewnętrznym, brać pod uwagę odpowiedzi na niżej podane pytania. Czy koszt uzyskania informacji poprzez agencję będzie niższy? Na przykład z reguły bardziej opłacalne dla firmy jest kupowanie wyników badań panelowych zamiast organizowania ich samodzielnie. Czy pracownicy firmy mają dostateczne doświadczenie i wiedzę konieczną do realizacji badania, np. do zorganizowania rynkowego testu nowego produktu? Czy firma dysponuje wyposażeniem technicznym potrzebnym do przeprowadzenia badania, np. specjalnym pomieszczeniem na zorganizowanie skoncentrowanej dyskusji grupowej lub przyrządami do mierzenia fizjologicznych reakcji respondentów na testowane ogłoszenia reklamowe? Czy firma jest w stanie przeprowadzić badanie w określonym czasie? Czas ten nie może być zbyt długi, jeśli wyniki badania służyć mają podejmowaniu decyzji marketingowych. Czy badanie powinno być utrzymane w tajemnicy przed konkurentami? Jeśli zlecenie badania na zewnątrz grozi ujawnieniem ważnych tajemnic firmy, np. szczegółów projektu nowego produktu, to firma powinna poszukiwać sposobów przeprowadzania badania we własnym zakresie. Jeśli firma decyduje się na zlecenie badania na zewnątrz, to przeważnie przeprowadza jego część samodzielnie, zleca zaś do wykonania te części, których sama wykonać nie jest w stanie lub których samodzielne przeprowadzenie byłoby zbyt kosztowne. Są to na przykład te części badania, które polegają na gromadzeniu informacji bezpośrednio od konsumentów. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.