Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Koszty projektu

 

Koszty zaprojektowania i wprowadzenia na rynek całkowicie nowych produktów idą w krajach zachodnich w dziesiątki i setki milionów dolarów, a co gorsza - - inwestycje te nie gwarantują produktowi sukcesu rynkowego, gdyż znaczna część tych kosztownych nowości nie jest przez rynek akceptowana. Według skrajnych ocen rynek amerykański odrzuca 80% nowych produktów, choć według innych szacunków odsetek ten nie jest aż tak pesymistycznie wysoki. W tej sytuacji wiele, zwłaszcza dużych firm decyduje się na mniej kosztowne i ryzykowne strategie nowych produktów, np. zakup licencji lub wydłużanie linii produktów wytwarzanych i sprzedawanych pod uznaną marką o nowe lub zmodyfikowane produkty (zwane „rozszerzaniem" marki). Stosuje się też inne strategie, które teraz przedstawimy. Stosuje się często strategie polegające na zakupie firm lub marek produktu już sprawdzonych na rynku. Historia marketingu notuje miliardowe transakcje związane z tą strategią, np. Philip Morris zapłacił blisko 6 mld USD za firmę General Foods. Takie zakupy całych firm czy marek mogą okazać się w długim okresie bardziej opłacalne niż kreowanie całkowicie nowych produktów i marek. Jest to również dobry sposób na wejście na nowy rynek lub umocnienie się na dotychczasowym. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.