Biznes, Finanse, Ekonomia

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym, który poświęcony jest szeroko pojętej tematyce Biznes, Finanse, Ekonomia. Mamy nadzieję, że informacje, jakie zamieściliśmy w naszym serwisie okażą się pomocne w dziedzinie, jaką się interesujecie.

Kryteria dystrybucji

 

Pierwszym z kryteriów jest rodzaj produktu. Produkty złożone technicznie i inne, zwane problemowymi, np. luksusowa, modna odzież, instrumenty muzyczne, sprzęt sportowy, a także środki produkcji, są na ogół sprzedawane poprzez krótsze kanały dystrybucji, przeważnie wymagają bowiem specjalistycznego doradztwa, instalowania, usług posprzedażnych itp. Producenci dóbr inwestycyjnych wykorzystują na dużą skalę akwizytorów w celu dotarcia z produktem do firm - - nabywców finalnych. Krótszymi kanałami trafiają do ostatecznych odbiorców produkty nietrwałe, zwłaszcza żywnościowe. Kolejnym kryterium są cechy rynku. Im mniej jest potencjalnych nabywców produktu i im większa jest przeciętna wielkość zamówienia (dostawy), im bardziej dostawcy są skoncentrowani przestrzennie i im mniejsza jest sezonowość popytu i sprzedaży produktu, tym mniej potrzeba pośredników, co wyznacza krótsze kanały dystrybucji. Warunki te są częściej spełnione w wypadku środków produkcji niż produktów konsumpcyjnych. Należy również ocenić, czy i w jakim stopniu dany kanał i pośrednik stwarza szansę dotarcia produktu do docelowego segmentu odbiorców. Kryterium wyboru kanału dystrybucji są też zasoby firmy. Im mniejsze fundusze przeznaczyć może (lub chce) firma na dystrybucję, tym częściej korzysta z usług pośredników. 

Z ostatnije chwili - Bezpieczne pomnażanie pieniędzy

Każdy chciałaby mieć coraz więcej pieniędzy, Każdy, komu udało się odłożyć jakąś tam sumę, chciałby aby ona pracowała na siebie i najlepiej – aby generowała nowe zyski. W związku z tym inwestujemy pieniądze. Ścieżek inwestycyjnych jest naprawdę mnóstwo. Możemy inwestować w obligacje Skarbu Państwa, możemy inwestować w akcje na giełdzie, możemy inwestować w fundusze inwestycyjne pozostawiając frajdę gry na giełdzie naszemu bankowi. Ostatecznie możemy włożyć pieniądze na lokatę, która oczywiście nie pomnoży w znaczny sposób naszych środków, ale przynajmniej da nam poczucie stabilizacji finansowej i zabezpieczenia w razie konieczności. Inną zupełnie ścieżką inwestowania jest chociażby inwestowanie w nieruchomości. Mogą to być domy, mieszkania albo działki. Choć rynek obecnie jest nieco przesycony mieszkaniami, zwłaszcza tymi nowymi, to na pewno posiadanie własnego kawałka ziemi jest spora korzyścią i zawsze przyda się w razie czego. Wybór ścieżki inwestycyjnej jest oczywiście uzależniony od tego jaki kapitał posiadamy – kapitał oczywiście który chcemy przeznaczyć na inwestycje. Jeśli są to środki, które nie pozwolą zainwestować nam w nieruchomości, wtedy najrozsądniejszym wyborem zapewne okażą się fundusze inwestycyjne lub giełda (o ile się na tym znamy albo jesteśmy w stanie zaufać maklerowi). Podobnie jest z funduszami inwestycyjnymi, choć akurat tutaj istnieje znacznie większa elastyczność przy wyborze.